Šiame ketvirtajame dokumentinio serialo „The History of Sex“ epizode pasakojama apie seksą Kinijoje, Japonijoje, Indijoje, Artimuosiuose Rytuose. Pagrindinė filmo mintis — seksas rytų kultūrose yra neatsiejama dvasingumo dalis.
Sužinome tai, kad:
- Rytų kultūrose seksas nėra nuodėmingas reiškinys.
- Daoizme (ankstyvojoje Kinijos filosofijoje, religijoje) didelis dėmesys buvo skiriamas vyriškai sėklai ir jos išsaugojimui. Vyriškoji seksualinė energija buvo Jang, o moteriškoji — In. Buvo tikima, kad kuo daugiau įsiurbsi In energijos neišeikvojant Jang energijos (t. y. pasimylėsi su kuo daugiau moterų neišliejant sėklos), tuo sveikesnis būsi, gal net nemirtingumą pasieksi. Daoizme moterys buvo antrame plane, vertinamos buvo tik jaunos merginos.
- Konfucionizme (vėlesnėje Kinijos filosofijoje, religijoje) seksualumo pagrindu tapo nebe vyro nemirtingumo siekimas, o šeima ir giminės pratęsimas. Seksualumo mokymuose buvo nemažai dėmesio skiriama moters pamaloninimui. Deja, ne viskas buvo gražu: vyrui buvo leidžiama turėti kelias žmonas, o moterų elgesys buvo suvaržytas. Dar sužinome, kad buvo gaminami keisti afrodiziakai, į kurių sudėtį įeidavo tokie absurdiški ingredientai kaip jaunos merginos nagai.
- Kinijoje maždaug 11-ajame amžiuje gimė labai keista pėdų rišimo tradicija, kurios tikslas — specialiais įtvarais neleisti išsivystyti merginų pėdoms. Merginos tapdavo kone suluošintomis, o vyrams tai buvo labai seksualu…
- Monogaminiai santykiai Japonijoje kadaise buvo laikomi kone nukrypimu nuo normos. Japonai, deramai pasirūpinę savo žmonomis, turėjo teisę atsipalaiduoti prostitučių draugijoje. Ir tai nebuvo kažkas amoralaus, mat seksas viešnamiuose būdavo antrame plane (pirmame plane buvo arbatos gėrimo ceremonijos, dainos ir pan.). Net ir moterys galėjo turėti meilužius…
- 18-ajame amžiuje Japonijoje išpopuliarėjo geišos — išsilavinusios, meniškos sielos moterys. Vyrai pas jas eidavo ne kūniškų malonumų siekdami, o kultūringai ir intelektualiai pasibūti.
- Japonijoje homoseksualumas nebuvo smerkiamas. Yra šaltinių, teigiančių, kad nemažai rūsčiausių samurajų buvo homoseksualūs.
- Japonijoje egzistavo pornografinio pobūdžio meno forma „shunga“. Tai buvo piešiniai ant medžio, vaizdavę paprastus piliečius, užsiiminėjančius įvairiais seksualiniais veiksmais.
- Indija — kone dvasiškiausio sekso gimtinė. Kamasutra, tantrinis seksas, kundalini energijos prabudinimas ką nors sako? Viskas iš ten. Ten taip pat labai vertinamas laukimo momentas.
- Viduriniuose Rytuose vyrauja patriarchatas, daugpatystė (iki keturių žmonų). Korane seksas nesmerkiamas, smerkiama išdavystė.